Odsłonięte zostały karty gali ONE FC: Quest for gold

Zostały ujawnione najważniejsze  informacje dotyczące następnej gali ONE FC.

DATA i MIEJSCE

Gala ONE FC pod nazwą “Quest for gold” (“Poszukiwanie złota”) odbędzie się 23 lutego w Myanmarze (Thuwunnaa Indoor Stadium w Yangon) o 18.30 czasu lokalnego i o 0.00 czasu polskiego.  Ujawnione zostały również 4 pojedynki, w tym najważniejsze: main-event i co-main event.

MAIN EVENT

Main-event odbędzie się w kategorii półciężkiej. O zwakowany pas tej kategorii zawalczą: mistrz wagi średniej i lokalny bohater narodowy Aung La’ N Sang, który w listopadzie poddał Alaina Ngalaniego, a wcześniej zrewanżował się Vitalyemu Bigdashowi. W październiku 2016 wygrał również z Michałem Pasternakiem. Jego przeciwnikiem będzie Alexandre Machado, który rónież w swojej ostatniej walce pokonał Kameruńczyka Ngalaniego. Również miał styczność z Polakiem, a konkretnie z Marcinem Prachnio. Nasz rodak wygrał przez nokaut w 1 rundzie. Trochę dziwna sytuacja jest z tym zwakowaniem pasa, bo nigdzie nie ma informacji, że Roger Gracie zwakował ten pas, ale skoro oficjalna strona organizacji podaje, że walka jest o zwakowany pas wagi półciężkiej- uwierzmy na słowo. Nie wiem też, jakim cudem TS-a dostał Alexandre Machedo, bowiem będzie to dopiero 3 pojedynek Brazyljczyka w azjatyckiej organizacji. Kiedy reprezentant Myanmaru wygra, będziemy mieli sytuację, gdzie jest dwóch mistrzów, dwóch kategorii wagowych. Obu zawodników cechuje dobra gra w parterze, świadczy o tym spora ilość poddań obu zawodników. 

CO-MAIN EVENT

Co-main event również będzie bardzo ciekawy- Amir Khan to jeden z najbardziej obiecujących zawodników w wadze lekkiej, obecnie jest rozpędzony serią 6 wiktorii, może nie z wyśmienitymi przeciwnikami (najsilniejszy to Rajinder Sangh Meena), natomiast w swoich pojedynkach na pewno popisywał się dobrą pracą łokciami. W swojej karierze z 9 zwycięstw, nokautował aż 7-krotnie, raz również poddał. Reprezentant Singapuru zmierzy się z jednym z najbardziej efektownych zawodników w całej organizacji. Jest nim Rosjanin Timofey Nastyukhin, mistrz soccer kicków, który znokautował między innymi legendę, jaką jest Eduard Folayang. Obecnie jednak przeplata zwycięstwa z porażkami. Będzie faworytem zapewne na początku pojedynku, bowiem wszystkie jego skończenia- 6 nokautów i 4 poddania padały w pierwszej rundzie. Pojedynek powinien być ciekawy, na pewno efektowny. Jeśli Amir Khan wygra, będzie można spokojnie ogłosić narodziny “nowej, młodej gwiazdy”, gdyż reprezentant Rosji jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, a wygrana z nim będzie najcenniejszym okazem w “kolekcji ofiar” Singapurczyka.

POZOSTAŁE POJEDYNKI

Ev Ting, to nadal dosyć młody, 28-letni zawodnik, ale już mierzył się z przeciwnikami najwyższego kalibru: z Eduardem Folayangiem (o pas wagi piórkowej, przegrał przez jednogłośną decyzję), Ericiem Kelly, a ostatnio z byłym mistrzem Nubutatso Suzukim, którego znokautował w pierwszej rundzie. W swoich 14 wygranych, 4 razy nokautował, i 5 razy poddawał. Wydaje się, że po wygranej na tej gali, będzie mógł ubiegać się o title shota, jednak jak wiemy- mistrz wagi piórkowej Martin Nguyen ma już zaplanowaną walkę z Bibiano Fernandesem- o 3 pas mistrzowski naraz. Na gali Quest for gold zmierzy się z kandyjczykiem Arielem Sextonem, uważanym za jednego z najlepszych grapplerów w azjatyckiej organizacji. Jest to zawodnik doświadczony, 36-letni i obecnie znajduje się na fali 3 wygranych- ostatnio znokautował Rogera Huertę, a wcześniej poddawał Anvara Alizhanowa i Eddiego Ng. Wszystkie swoje jedenaście pojedynków odniósł przez skończenia (3 razy nokautował i 8 razy poddawał). Trudno naprawdę wyznaczyć zdecydowanego faworyta w tym pojedynku, jednak pewne jest to, że obaj będą dążyć do skończenia przeciwnika.

O ostatnim z ogłoszonych pojedynków ciężko dużo powiedzieć. Lokalny zawodnik, podobno jedna z największych przyszłych gwiazd Myanmaru Saw Min Min zmierzy się z Ye Thwai Ne’m, byłym rywalem Pongsiriego Mitsatita i doświadczonym zawodnikiem boksu birmańskiego.  Rekordy obu zawodników nie są porażające, Saw Min Min ma rekord 2-0 (1 SUB, 1 KO), a Ye Thwai Ne 2-1 (1 KO). Obaj jednak stoczyli swoje wcześniejsze pojedynki w organizacji ONE FC.

PODSUMOWANIE

Wydaje się, że choć main-event nie jest tak powalający, jak marcowej gali Iron Will, lokalni kibice w Myanmarze powinni być zadowoleni, bowiem Aung La N’ Sang jest najsłynniejszym atletą pochodzącym z Myanmaru. Wydaje mi się, że powinien pokonać Brazyijczyka, choć należy pamiętać, że Machedo występuje w wadze półciężkiej, a reprezentant Myanmaru w średniej, więc Brazylijczyk będzie miał przewagę fizyczną. Bardzo elektryzujące będą natomiast kolejne dwa pojedynki, które bardzo możliwe, że wyłonią kolejnych pretendentów w wadze lekkiej: Amir Khan vs Timothey Nastyukchin i Ev Ting vs Ariel Sexton. Mam nadzieję, że szykuje się kolejna, dobra gala, w której zobaczymy tyle skończeń, ile na gali Global Superheroes.

Wydarzenie na oficjalnej stronie ONE FC

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *