Kolejne 4 walki dodane do rozpiski gali ONE: Visions of victory

VISIONS OF VICTORY

Rozpiska sześćdziesiątej dziewiątej, malezyjskiej gali ONE, pod nazwą Visions of victory została powiększona o kolejne 4 starcia. Na karcie walk znajduje się już 11 pojedynków, więc najprawdopodobniej są to walki, które zamknęły rozpiskę tejże gali. Co-main eventem został pojedynek w wadze półśredniej ogłoszony już wcześniej, pomiędzy byłym pretendentem Agilanem Thani, a Amiteshem Chaubeyem.

1.Luis Santos to prawdziwy weteran- niekoniecznie organizacji ONE, w której stoczył 5 walk- 3 wygrał, 1 przegrał, a jedna zakończyła się wynikiem no-contest (o pas z Benem Askrenem, jest jedynym zawodnikiem, który z walki z Amerykaninem nie wyszedł na tarczy), a raczej weteranem MMA. Stoczył w swojej karierze aż 75 pojedynków i do następnej walki wejdzie z ogromnym rekordem 63-10-1, 1 NC, a 48 swoich zwycięstw kończył przed czasem. Ma na swoim koncie kilka walk w Bellatorze, w którym wcale się nie upokorzył.

O przeszłości i doświadczeniu Brazylijczyka można by mówić całymi godzinami, jednak co w obecnej chwili ma do zaoferowania? Jego zaletami (oprócz doświadczenia, o którym wspominałem) są przede wszystkim: siła i agresywność. Trudno powiedzieć, czy jest stójkowiczem, czy może grapplerem, bowiem Brazylijczyk posiada pewną bardzo przydatną cechę, mianowicie umie kończyć walki tak naprawdę z każdej pozycji: zarówno w stójce, jak i w parterze. Teraz jednak spróbuje wrócić na ścieżkę zwycięstw, po porażce z Zebaztianem Kadestamem. Jeśli poprawi trochę defensywę stójkową i poruszanie po oktagonie (Szwed zamykał niemalże cały czas Santosa przy siatce) oraz utrzyma dobry parter, może się udać.

Brazylijskiego weterana spróbuje okiełznać jeden z najlepszych kirgiskich zawodników, Kiamrian Abbasov. Jest zawodnikiem znacznie młodszym (choć jak na standardy ONE, to nie NAJmłodszym) zawodnikiem, ma 24 lata. Ma jednak już dosyć solidną przeszłość- stoczył 7 walk w rosyjskiej organizacji Tech-Krep, w której był nawet mistrzem (6 wygrał), walczył w MIx-Face, a ostatnio nawet miał swój epizod w ACB- wygrał z Aslambekiem Arsamikovem, który jest mocno związany z polskim MMA. Była to już 10 wiktoria po kolei. Trudno określić rzeczywiste szanse debiutanta, bowiem każdy debiut to pewnego rodzaju zagadka- z jednej strony może być to przyszły mistrz ONE, a z drugiej- kompletny niewypał, dla którego największa organizacja w Azji to za dużo. Szczególnie dlatego, że stanie naprzeciwko znakomitemu Luisowi Santosowi.

Przewidywane kursy: Kiamrian Abbasov- 2.08, Luis Santos- 1.92

2.Każdy kto bardziej interesuje się brazylijskim jiu-jitsu to powinien znać Brazylijkę Michelle Niccolini, bohaterkę następnej walki. Ma czarny pas w tejże sztuce walki, jest ośmiokrotną mistrzynią świata w BJJ i ADCC. Rekord 36-letniej zawodniczki w MMA to jak na razie 4-1. Wszystkie zwycięstwa odniosła przez poddanie w pierwszej rundzie. W ONE Champiosnhip będzie to jej trzecia walk, wcześniej poddawała Irinę Mazepę i Monę Samir. Ewenetualny zwycięstwo mogłoby dać jej szansę walki o pas, bowiem kategoria słomkowa kobiet dopiero się rozwija, a jej pierwsza mistrzyni- Xiong Jing Nan, została wyłoniona niecały miesiąc temu.

Na przeciwko Niccolini stanie Ukrainka (znacznie młodsza, bo 22-letnia) Iryna Kyselova, której również najmocniejszą płaszczyzną jest parter. Jej rekord to 10-2, z czego 9 zwycięstw odniosła przez nokaut lub poddanie (6 w pierwszej rundzie). Jako ciekawostkę można dodać, że w 2014 stoczyła jedną walkę w KSW. Przegrała z Kamilą Porczyk. Walka z Michelle Niccolini będzie jej debiutem w ONE, wcześniej została min. mistrzynią europy wschodniej w BJJ.

Przewidywane kursy: Michelle Niccolini- 1.75, Irynya Kyselova- 2.33

3.Następny pojedynek odbędzie się w niestandardowym limicie do 62.5 kg. Riski Umar zmierzy się z Khonem Sichanem. Pierwszy z nich to 25-latek z Indonezji, który lubi przede wszystkim walkę w stójce, bowiem praktykuje boks tajski oraz taekwondo. Trenujący w Bali MMA zawodnik jest niepokonany w zawodowej karierze, a oba swoje zwycięstwa odnosił przez nokaut w pierwszej rundzie. Ostatnie zwycięstwo odniósł zaledwie miesiąc temu, kiedy pokonał Ekę Aprilianto.

30-letni Kambodżanin Khon Sichan to były turniejowy mistrz organizacji KWC i doświadczony zawodnik kambodżańskiej sztuki walki kun khmer, będącej pomieszaniem stójki oraz klinczu. Jego przygoda z singapurską organizacją do tej pory toczy się jednak nie najlepiej- przegrał oba pojedynki, a jego rekord w zawodowej karierze to 2-3 z czarną serią trzech porażek. W walce z Riskim Umarem Kambodżanin najprawdopodobniej będzie walczył o pozostanie w największej organizacji w Azji.

Przewidywane kursy: Riski Umar- 1.54, Khon Sichan- 2.84

4.Ahmed Mujitaba jest Pakistańczykiem walczącym w wadze piórkowej, który słynie przede wszystkim ze znakomitych umiejętności grapplerskich. Jego rekord to 8-1, z czego 4 zwycięstwa odniósł przez poddania, a 2 przez nokauty. Jest również byłym mistrzem organizacji UGB MMA. W ONE do tej pory stoczył 3 pojedynki, z 2 wyszedł z tarczą. W ostatniej walce wygrał z Li Kai Wenem (którego zobaczymy na najbliższej gali Quest for gold) przez dyskwalifikację po tym, jak Chińczyk zaatakował tył głowy Ahmeda Mujitaby. W następnej walce zmierzy się z Chińczykiem Ma Jia Wenem.

Ma Jia Wen to zaledwie 21-letni zawodnik, który w swojej zawodowej karierze stoczył 6 pojedynków- 4 razy wygrał, 2 razy przegrał (wszystkie dotychczasowe starcia stoczył pod banderą ONE). Wraca po sporej przerwie- prawie rocznej, ostatni raz był widziany w akcji w marcu poprzedniego roku, kiedy to w 2 rundzie znokautował Johana Mulię Legowo i tym samym wygrał swój drugi pojedynek z rzędu. Chińczyk jest jednym z najszybciej rozwijających się chińskich talentów, znany jest przede wszystkim z niecodziennego połączenia strikingu i grapplingu i tworzenie rozmaitych kombinacji zarówno stójkowych, jak i stójkowych z elementami parteru. Warto się z pewnością przyjrzeć młodemu Chińczykowi, choć walka z Pakistańczykiem będzie największym wyzwaniem w jego karierze.

Przewidywane kursy: Ahmed Mujitaba- 1.43, Ma Jia Wen- 3.33

Gala Visions of victory na stronie organizacji tutaj

Rozpiska:

Main-event

 • walka o pas wagi muszej: Adriano Moraes (17-2) vs Reece McLaren (10-5)

Co-main event

 • waga półśrednia: Agilan Thani (8-1) vs Amitesh Chaubey (5-4)

Pozostałe walki:

 • waga piórkowa: Christian Lee (8-1) vs Kazunori Yokota (26-7-3)
 • waga półsrednia: Luis Santos (63-10-1, 1 NC) vs Kiamrian Abbasov (18-3)
 • waga kogucia: Muhammad Aiman (3-2) vs Bernard Soriano (3-4)
 • waga słomkowa kobiet: Michelle Niccolini (4-1) vs Iryna Kyselova (10-2)
 • waga musza: Riski Umar (2-0) vs Khon Sichan (2-3)
 • waga piórkowa: Ahmed Mujtaba (9-1) vs Ma Jia Wen (4-2)
 • waga musza: Danny Kingad (7-1) vs Gianni Subba (9-2)
 • waga piórkowa: Hisyam Samsudin (2-2) vs Jerome S. Paye (2-4)
 • waga atomowa kobiet: Hayatun Jihin Radzuan (1-0) vs Puja Tomar (3-2)

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *