BREAKING: Martin Nguyen vs Kevin Belingon na gali Reign Of Kings!

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się nikt. Australijczyk nie stawi się do obron pasów wagi lekkiej i piórkowej z najlepszymi pretendentami (Gafurov, Folayang, Ting, Nastyukhin), a stoczy 2 walkę w wadze koguciej… o pas tymczasowy z Kevinem Belingonem.

Mimo, iż w wagach, których jest mistrzów jest kilku naprawdę interesujących pretendentów organizacja zdecydowała się zestawić Martina Nguyena z filipińczykiem Kevinem Belingonem. Będzie to drugi pojedynek Nguyena w kategorii koguciej. Pierwszy pojedynek stoczył z mistrzem Bibiano Fernandesem na gali Iron Will w marcu, który przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.  Stawką był oczywiście- dla Nguyena trzeci- pas mistrzowski. Ostatnio był widziany w akcji natomiast na gali Unstoppable Dreams, gdzie po nieciekawej walce wypunktował Christiana Lee.

Kevin Belingon po porażce z Brazylijczykiem jest w świetnej formie- wygrał 5 walk z rzędu, ostatnio z innym byłym pretendentem do pasa wagi koguciej- Andrew’em Leone. Znokutował on Amerykanina w drugiej rundzie najpierw obrotowym kopnięciem na wątrobę, a później dobił ciosami i kolanami w parterze. Wydaje się, że zasługuje na rewanż z Fernandesem, a jednak najpierw będzie musiał stawić czoła niesamowitemu Australijczykowi.

Ogłoszenie tej walki z pewnością nie jest dobrą wiadomością dla czołowych pretendentów wag: lekkiej i piórkowej. Gafurov wydaje się, że zasługuje na rewanż po szybkim poddaniu Emilio Urrutii, tak samo Folayang, który pokonał na pełnym dystansie Altangerieva. Ev Ting został kompletnie nielogicznie zestawiony z Kojim Ando, który jest po 4 porażkach z rzędu. Belingon również raczej nie może być szczęśliwy z zestawienia. Wprawdzie walka niewątpliwie przykuje uwagę fanów, głównie ze względu na dwa kompletnie przeciwne style stójki zawodników, ale z drugiej strony jeśli przegra- będzie musiał plany rewanżu z Fernandesem przełożyć. Jeśli Nguyen wygra, będzie miał 3 pasy mistrzowskie.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *