Adrian Pang chce zmiany wyniku walki z Honorio Banario

Na ostatniej gali ONE Championship: Heroes Of Honor Filipńczyk Honorio Banario po znakomitej walce niejednogłośnie wypunktował Papuańczyka Adriana Panga. Wiele osób nie zgadza się jednak z werdyktem.

“To zależy jak kto odebrał tę walkę… hahaha, jak nie umiesz wygrać dzięki sile, taktyka może zadziałać.”

Odpowiedź:

“Uciekanie i odmawianie udziału w walce nie jest taktyką”

 

“To była jedna z najgorszych decyzji, jakie kiedykolwiek widziałem. Absolutnie szokująca sprawa. Adrian Pang został okradziony po tym, jak całkowicie zdominował walkę”

“Jestem absolutnie zszokowany tą decyzją. Adrian Pang nadawał tempo, Banario uciekał przez trzy rundy. Ostatnie dwie zostały zdominowane przez Panga. Dlaczego nagradzamy kogoś, kto odmawia walki? Banario ledwie dotknął rękawicą przeciwnika przez ostatnie 10 minut. Zaskakujące.”

Dzisiaj na temat kontrowersyjnej decyzji wypowiedział się sam poszkodowany.

“Muszę złożyć apelację i zakwestionować tę decyzję. Mam nadzieję, że ONE Championship skoryguje wynik po obejrzeniu walki.”

Main-event punktował rundy:

1 runda- 10-9 Banario, 2 runda- 10-9 Pang, 3 runda- 10-9 Pang

Gdyby organizacja zgodziła się z 40-letnim Papuańczykiem, wynik walki zostałby zapewne zamieniony na no-contest albo remis. Dla doświadczonego zawodnika jest to już 4 porażka po kolei (wszystkie 4 odnosił przez decyzję, w tym 2 niejednogłośnie) i tym samym- jeśli organizacja nie zmieni rezultatu, być może będzie musiał się pożegnać z organizacją, a niewykluczone, że tym samym zakończy karierę.

 <

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *